ABC klimatyzacji
W XXI wieku posiadanie klimatyzacji w miejscach pracy i samochodach stało się już niemalże standardem. Jednakże w naszym kraju ciągle – choć liczba ta cały czas rośnie – stosunkowo niewielka liczba osób decyduje się na posiadanie klimatyzacji we własnym domu.

Z tego powodu pod wypadamy dość blado na arenie międzynarodowej. Jako specjaliści w dziedzinie klimatyzowania i wentylowania gorąco zachęcamy do zmiany nastawienia przedstawiając poniżej cechy klimatyzacji, o których każdy skłaniający się do zwiększenia swojego komfortu powinien wiedzieć.

Podstawowe informacje

Zanim zdecydujemy się na zainstalowanie klimatyzacji w naszym domu musimy wiedzieć czego powinniśmy się wystrzegać podczas korzystania z naszego prywatnego klimatyzatora. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że klimatyzacja ma nie tylko wpływać na naszą wygodę, ale przede wszystkim nie może nam szkodzić.

Zapewne nie raz spotkaliście się z klimatyzowanymi pomieszczeniami lub przebywaliście długą trasę samochodem, w którym temperatura dość mocno różniła się od temperatury powietrza. Zabieg taki nie służy nam i naszemu zdrowiu, w takich wypadkach klimatyzacja nie jest stosowana w sposób prawidłowo. W przypadku schładzania pomieszczenia, by jednocześnie zadbać o nasze dobre samopoczucie jak i zdrowie klimatyzator nie powinien wskazywać temperatury różniącej się od temperatury powietrze o więcej niż 6 stopni Celsjusza. Można by rzec, że nie jest to duża różnica i w zasadzie nie będzie nam przynosiła ona większej ulgi w upalne dni. Nic bardziej mylnego. Pamiętać bowiem trzeba, iż oprócz regulacji temperatury klimatyzatory posiadają jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, a mianowicie utrzymują odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu.Jeżeli parametry zostaną odpowiednio ustawione (i tu z pomocą wkraczamy my – Interklima) pożądane poczucie komfortu mamy gwarantowane.

Co więcej, musimy pamiętać by urządzenie klimatyzujące nie zostało umieszczone w taki sposób, że klimatyzowane powietrze wydzielane byłoby wprost na nas. Powietrze powinno być klimatyzowane nie miejscowo, a w całym pomieszczeniu.

Te proste reguły sprawią, że korzystanie z klimatyzacji stanie się dla nas tylko i wyłącznie komfortem.

Konserwacja i serwis klimatyzacji

Oczywiście klimatyzatory, jak wszystkie urządzenia techniczne są cały czas ulepszane, co oznacza, iż zakup nowszego modelu równoznaczny jest z większym poczuciem komfortu. Ponadto regularna i prawidłowa konserwacja, którą świadczymy zapewni nam uniknięcie pewnego dyskomfortu spowodowanego nieprzyjemnym zapachem, czy kurzem, które bez naszej systematycznej, okresowej konserwacji mogą stać się uciążliwym problemem. Należy pamiętać bowiem, że klimatyzator prócz swoich nieocenionych zalet jest urządzeniem, cięgle ulepszanym, lecz jednak tylko urządzeniem, które wymaga od nas rzadkiej, ale jednak systematycznej konserwacji. Skoro jednak klimatyzacja ma zapewniać nam komfort, do tego celu bowiem została stworzona – kwestię konserwacji klimatyzatora proszę zostawić Interklimie. Państwo niech jedynie cieszą się z nieocenionego poczucia komfortu i wygody – nie tylko w upalne dni.